Company Logo

O nas

 

 Aktualnie Ochotnicza Straż Pożarna w Glichowie jest jednostka typu S1. Dysponuje :

 

            - Samochodem lekkim marki Żuk z motopompą szlamową

 

- Samochodem średnim marki Magirus Deutz 192 z autopompą i zbiornikiem mieszczącym    2500 litrów wody

 

Siedziba naszej Jednostki znajduje się niedaleko „Dworu w Glichowie”. Na parterze budynku znajdują się dwa garaże na nasze samochody bojowe. Znajduje się tam też świetlica w której odbywają się wszelakie spotkania młodzieży. Na piętrze znajduje się sala balowa. Sala może pomieścić ok. 200 osób. Przy Sali balowej znajduje się kuchnia w której jest możliwość przygotowywania bądź podgrzewania posiłków.

 

Naszymi osiągnięciami między innymi są:
 W 2008 roku z naszej jednostki drużyna pożarnicza wygrała w Gminnych Zawodach Sportowo Pożarniczych i utrzymywała ten poziom przez kolejne trzy lata. W 2010 roku kolejnym wynikiem było po mimo małych problemów  technicznych zajęcie bardzo dobrego V miejsca podczas Powiatowych Zwodów Sportowo-Pożarniczych oldbojów. W 2011 roku wystartowała Drużyna dziewcząt w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych na których zwyciężyły. W 2012 roku Drużyna Kobieca z naszej jednostki dostała się na Wojewódzkie  Zawody Sportowo-Pożarnicze na których zajęła bardzo wysokie miejsce IV. Trzeba jednak wspomnieć tu że zawody te były rozgrywane w Europejskim Systemie Rozgrywek „CTIF”.

 

Nasza jednostka uczestniczy w Honorowej Zbiórce Krwi w której od kilku lat zawsze uczestniczy od kilku do kilkunastu członków naszej jednostki którzy zawsze chętnie i z radością na twarzy jadą do szpitala w Myślenicach oddać ten honorowy i szlachetny czyn.

 

W naszej jednostce co roku jest organizowany Dzień Dziecka ze Strażakami OSP Glichów . W ciągu tego dnia prowadzone są wykłady na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Największą atrakcją dla najmłodszych są praktyczne zajęcia na których mogą spróbować swoich sił i umiejętności. Wciągu dnia dzieci mogą tez lać wodę do celu z ręcznych sikawek ale co jest chyba najbardziej wyczekiwane przez nasze pociechy to spróbowanie lania wody z prawdziwego węża strażackiego uzbrojonego w prądownice i zasilanego z samochodu.

 

W 2013 roku uczestniczyliśmy w imprezie pod tytułem Odkryj Beskid Wyspowy naszym zadaniem była obsługa grilla na szczycie góry Ciecień która znajduje się w Wiśniowej. Na górze znalazło się też z naszej wsi Koło Gospodyń Wiejskich które pomagało nam w wydawaniu posiłku jak i serwowały mały poczęstunek w postaci kołaczy.

 

W roku 2014 została wybudowana obok budynku Siedziby naszej Jednostki Altana. W której są organizowane potańcówki na świeżym powietrzu. Taka potańcówka miała miejsce po obchodach uroczystości 750-cio lecia Naszej wsi, który był połączony z dożynkami wiejskimi  wiejskimi.

 

 

 

 

 

 

 

Grafika LosowaLicznik wejść

038173
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten mieciąc
Poprzedni miesiąc
Ogólnie
34
32
165
37866
584
1075
38173

Twoje IP: 3.80.32.33
Czas serwera: 2019-01-19 13:29:55
Visitors Counter

Dane kontaktowe

Glichów Małopolskie Wiśniowa 32-412

Telefon:  

Gospodarz strażnicy: 601 840 355

 Naczelnik: 731 653 456

  Prezes:  502 236 994


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.