Company Logo

Dzień dziecka 2016

  W dniu 1.06.2016 r. o godzinie 9:00 w ramach Dnia Dziecka do naszej jednostki zawitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Glichowie. W pierwszej kolejności, została im przedstawiona krótka historia naszej jednostki. Następnie, zostali zaproszeni do garażu, gdzie prowadzący pokazał wyposażenie jednostki wyjaśniając, jakie jest przeznaczenie poszczególnych sprzętów.  Uczniowie również mogli zobaczyć 4 stojące w garażu motopompy. Po tej części uczestnicy wycieczki przeszli do zaparkowanych przed budynkiem wozów strażackich. Tu przedstawione, im zostało ich wyposażenie. Po części merytorycznej, uczniowie zostali zaproszenie do hydronetek, gdzie mogli siłą własnych mięśni pompować wodę i lać na w wytyczone miejsce. W międzyczasie chętni kręcili ręczną syreną alarmową dając sygnał. Następnie strażacy pokazali jak pojazdy zachowują się w „akcji”. Zostało rozwinięte szybkie natarcie z samochodu Magirus,  poprzez autopompę została podana woda do prądownicy. Chętni mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy lejąc z prawdziwego węża strażackiego z prądownicą wodą pod ciśnieniem. Na koniec Dzieciom zostały wręczone tradycyjne słodycze. Po czym udały się powrotem do szkoły.

                W niedługim czasie po odejściu uczniów przybyli do nas w zwartej kolumnie 2 osobowej przedszkolaki z tutejszej placówki. Im również została przedstawiony zarys historyczny jednostki. Wszyscy odważnie wkroczyli do garażu i ubrali: hełmy, bluzy oraz pasy z toporkami takie jak noszą Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Po tej prezentacji przedszkolaki miały możliwość zawyć ręczną syreną alarmową. Następnie przeszli na parking w którym mogli spróbować swoich sił w pompowaniu wody i laniu jej z hydronetek. Kolejną atrakcją było zwiedzanie wozów strażackich, na które wszyscy czekali.  Każdy przedszkolak wsiadł zarówno do dużego jak i małego wozu bojowego. Po wszystkich atrakcjach dzieci zostały poczęstowane słodyczami i wrócili do przedszkola.

Opr. TP i VV

Grafika LosowaLicznik wejść

038154
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten mieciąc
Poprzedni miesiąc
Ogólnie
15
32
146
37866
565
1075
38154

Twoje IP: 3.80.32.33
Czas serwera: 2019-01-19 12:06:18
Visitors Counter

Dane kontaktowe

Glichów Małopolskie Wiśniowa 32-412

Telefon:  

Gospodarz strażnicy: 601 840 355

 Naczelnik: 731 653 456

  Prezes:  502 236 994


Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.